Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2012

20.12.2012

Naprosto skvělá zpráva přišla od Kamči Vavřincové, majitelky Nikovy sestřičky Ultimate Speed z Gipova (Saidí) - Saidinka má DKK i DLK 0/0!!!! Lepší dárek snad ani své paničce nemohlo Sajďátko nadělit... Gratulace, super, krásné zdravé nožky..

 

 

2.12.2012

Prochajda s choďáčky - Prachovské skály

I přez mrazivé počasí jsme neodolali a vyrazili na prochajdu s choďáčky do Prachovských skal. Fajn setkání s mnoha lidičkama, které jsme za ten rok, co máme Nika, poznali a možnost vylítání se psů pěkně pokupě byl důvod, proč jsme museli jet, i když to nebylo zrovna za rohem.. :-) Zhruba 5 km dlouhý okruh, při kterém jsme se místy kochali mrazivě romantickou krajinou a pak výborná svíčková, horký čaj a posezení s Kamčou v hospodě u vstupu do skal zakončili skvěle tuto procházku... Škoda jen, že do hospody nezašlo víc lidí a že Kamča sebou měla jen Megušku a háravku Saidinku musela nechat doma .. Tak příště... :-)

 

319535_397467687014002_454984599_n.jpg

 

Hromadné focení (za fotku děkuju moc Marcele Karenové)

 

 

Nik je přihlášen na DUO CACIB, Brno (únor 2013 - třída mladých, rozhodčí p. Řehánek-SO, p. Vondrouš-NE).

 

23.11.2012

Jeden z prvních potomků po Xavim a první účko, u kterého jsou známé oficiální výsledky DKK  - 0/0 !!!!! Máme moc velkou radost, že má Nik zdravé a chovné nožky!!!! Dá se říci, že nám k uchovnění snad už nic nepřekáží!!!

 

 

21.11.2012

NIK  SLAVÍ  SVÉ  PRVNÍ  NAROZENINY!!!!

A nejen on, ale celý vrh U z Gipova - tedy ostatních 9 sourozenců.. Tak hodně zdravíčka a fajn smečku. Ať se zadaří na DKK a máme osvědčení, že mají bafani zdravé (a chovné) nožky...

 

cimg9634.jpg

 Unicas z Gipova - 1.rok

 

17.11.2012

4. ročník sranda závodů chodských psů - "Levou zadní" - Vestec u Prahy

Cesta s Kamčou Vavřincovou a Lenkou Frydrychovou (+ Dessy, Saidinka, Meguška a Nik) probíhala bez problémů a dorazili jsme dokonce s víc jak půlhodinovým předstihem. Závodní disciplíny byly některé opravdu vtipné, některé byly vyloženě na páníčkovi a některé na obou... Osobně bych řekla, že mi nejlíp šlo rozlišování obrázků psích plemen. V některé disciplíně Nik hooodně překvapil, jako třeba u rozlišení osobní psí hračky mezi dalšími lákavými psími hračkami + donesení páníkovi, kdy jsem nedoufala ani, že mi odběhne tam, kam má a byla jsem pevně přesvědčená, že vyběhne za jednou čubinkou, do které se bláznivě zamiloval... Další disciplíny prověřily vztahy mezi psem a páníkem, poslušnost a povahu psů atd... Byl to skvěle vydařený den, bafani byli unavení a spokojení a my, ač jsme byly lehce od bláta od hlavy k patě, jsme si den také užily.  Cestou zpět jsme neodmítly pozvání Lenky na čajík a občerstvení. Díky!!   A už se nemůžu dočkat na další fajn akcičku...

 

levou-zadni-2.jpg

 

Házení frisbeeček na cíl... (za fotku děkuju Daniele Ranglové)

 

Více fotek na: pinknet.rajce.idnes.cz/Levou_zadni_-_4._rocnik_sranda_zavodu_chodskych_psu_17.11.2012_Vestec/

 

 

10.11.2012

Svod chodského psa - Stříbrný rybník, HK - hlavní poradce chovu I.Soldánová

4 sourozenci se zúčastnili dnešního svodu - Unicas, Ultimate Speed, Urby Med a Uriáš. Všichni prošli naprosto v pohodě měřením a kontrolou zubů. S Nikem jsem nastupovala jako první do kruhu na celkové posouzení. Nik se hezky předvedl a dostal pěkný svodový kód: A1, K2, W2,4 (v překladu: standard velký pes - 55cm, středně hnědé oči, středně syté znaky, černá na zadních končetinách). S obdobnými kódy dopadli i ostatní sourozenci.

Zároveň jsme na místě ukecali Kamču, že je čas a ať jede ještě k nám na návštěvu. Mlaďoši se dosytosti vylítali u nás na louce a my jsme ještě pokecali a naplánovali z části i další sobotu, kdy nás čeká sranda závod Levou zadní.

 

cimg9603.jpg

 

Rodinné foto - Unicas, Ultimate Speed, Urby Med a Uriáš z Gipova

 

 

4.11.2012

Velký úspěch na MVP v Praze: Nikova sestřička Ulitmate Speed z Gipova (Saidi) si vyběhala v 11měsících u rozhodčího p. Václavíka svůj třetí CAJC a tím pádem je jí udělen titul Junior Champion!!! Kamčo, velká gratulace!!!! SUPER!!!

 

cimg9348.jpg

Nik  - 11m

 

Letos je to rok, co nám v říjnu profesionálně utekl a bohužel se už nevrátil kříženec Beník. Po jeho útěku jsme si už zarputile řekli a zapřísáhli se, že u nás bude křížencům  a nalezencům STOP a další psi budou již jen s PP... Beník nás totiž dostatečně vyškolil...

 

cimg2989.jpg

 

Ben - 10let

 

 

Ke konci října nečekaně nasněžilo...

ldp.rajce.idnes.cz/Radost_z_prvni_snehove_nadilky_-_rijen_2012/

 

V říjnu jsme také podnikli nějaké ty menší výšlapy po okolí, neboť zjišťujeme, že Nik krásně táhne po celou cestu a i Anuška se snaží a tak trochu jsme se na Pojizerském dogtreku namlsali tohoto sportu, kdy se občas nestíhá ani kmitat nohama... :-)

ldp.rajce.idnes.cz/Pribyslav_-_rijen_2012_aneb_cesta_na_posviceni.../

ldp.rajce.idnes.cz/Dobrosov_-_rijen_2012/

 

Říjnové dovádění na louce....

ldp.rajce.idnes.cz/Peta_s_Nikem_a_Anuskou_na_louce_-_rijen_2012/

 

Nik je přihlášen na VIII.Hanáckou výstavu psů, Brno (třída mladých, rozhodčí p. Řehánek).

 

V   CHOVATELSKÉ   STANICI   KARMADIG   MAJÍ   K   DISPOZICI   KRÁSNÁ ŠTĚŇÁTKA   CHODSKÝCH PSŮ,   JIŽ   BRZY  K   ODBĚRU!!!!   karmadig.webnode.cz/novinky/

 

552452_3181556358421_1082688512_n.jpg

 

Klubová výstava - V1, CAJC

 

 6.10.2012 - Klubová výstava chodských psů

Tento den nám vyšel naprosto luxusně!!!! Už jen to počasí bylo nádherné a když jsem nakonec vyběhala s Nikem náš první CAJC, myslela jsem, že spím, neboť v konkurenci dalších 11ti psů to byl jedním slovem pro mne MAZEC!!!

Posudek od pana Hořáka:

Skus těsně nůžkový, plnochrupý, jemnější hlava ale správných linií, světlejší oko, výborné, malé ucho, správná kostra, zbarvení, pohyb ještě volnější, pes byl výborně připraven na výstavu a skvěle předveden.

Samozřejmě se celá výstava nesla ve svérázném humoru tohoto pana rozhodčího, zde je krátké video:

ldp.rajce.idnes.cz/Video_-_Klubova_vystava_HK_-_6.10.2012/#CIMG9040.jpg

Ještě pro doplnění, Kamča se Saidí vyběhala krásné místo a známku V3 v mladých fenkách, kterých bylo celkem 11. Binky a Uriášek dostali oba VD. Ti také bojovali v párech, kde skončili druzí.

 

 

 

cimg8986.jpg

Někde na trase "Vycházky"

 

 

29.9.2012 - Dogtrekking "Pojizeřím za sluncem"

Nechali jsme se komplet celá rodina přemluvit na třetí ročník dogtrekkingu "Pojizeřím za sluncem". S nápadem přišla Kamča, že se chodí krásnou přírodou Krkonoš. A tak jsme si tu krásnou přírodu nechtěli nechat ujít a vyrazili. Krakonoš byl při nás a poslal nám nádherné počasí, nebe bez mráčku a tak se ten den opravdu vydařil. Šli jsme trasu Vycházka, 12km. Vycházelo se z kempu Zátiší v Jablonci nad Jizerou, šlo se přez vrch Stráž, rozcestí Sachrův hřeben, Františkov a kolem Kříže zpět do Jablonce nad Jizerou.

Dan s Anuškou skončili v této kategorii (mimo bígly a choďáky) na třetím místě a já s Nikem ve speciálu chodských psů na druhém místě. Nutno podotknout, že Péťa bez jedinýho slovíčka o únavě nebo bolavých nohou ťapala jak ďas a i ona byla odměněna v cíli krásnou velkou medailí..

Slečně Věrce Kašparové a celému organizátorskému týmu děkujeme za krásný zážitek, pěkné ceny a pokud to půjde za rok znovu, snad dorazíme...

Fotky na: ldp.rajce.idnes.cz/Dogtrekking_Pojizerim_za_sluncem_-_29.9.2012/

 

 

Něco málo fotek z louky: ldp.rajce.idnes.cz/Nase_psiska_-_zari_2012/

 

V týdnu jsme za účelem vyzvednutí masa navštívili naše kamarády berňáčky v Řešetově Lhotě a při té příležitosti jsme se vydali na pohodovou prochajdu... ldp.rajce.idnes.cz/Prochazka_okolo_Resetky_-_zari_2012/

 

 

 

 

198513_3135044235647_1208610533_n.jpg

 

 

Rodinné foto: Unicas (Nik) a Ultimate Speed (Saidí) z Gipova (22.9.2012)

(za foto děkuju majitelce Saidinky  - Kamče)

 

22.9.2012 - Výstava plemen neuznaných FCI

Deštivé počasí provázelo většinu výstavy a tak jsme uvítali umístění v hale. Jednalo se o malou komorní výstavu pouze se třemi výstavními kruhy. Nik měl za konkurenci dva starší pejsky. Posuzoval nás p. Řehánek a jeho styl posuzování se mi velmi líbil. Opravdu si precizně na všechny bafany šáhl, prohmatal si hrudníky, předhrudí, hřbetní linie atd... Známky V2 si proto velmi cením. Posudek, čitelný a opravdu důkladný je tu:

10m pes odpovídá věku, hlava ve vývoji, nůžkový skus, tmavé oko, výborná krční linie, prostorný hluboký hrudník, správně vyvinuté předhrudí, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen a nesen, úhlení hrudních i pánevních končetin v pořádku, srst v pořádku, pravidelný temperamentní pohyb.

Velká gratulace patří také sestřičce Saidí, neboť si na své druhé výstavě v mladých vyběhala s Kamčou druhého CAJCe a také i BOJe!!!!

 

 

dsc_0612.jpg

Unicas z Gipova v pravidelném temperamentním pohybu :-)

 

(za fotku děkuji Sylvě Jančové, která vše skvěle zdokumentovala)

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Vystava_NON_FCI_-_Mlada_Boleslav_-_22._zari_2012/

a ještě fotky od Sylvy Jančové: vitacanina.rajce.idnes.cz/NON_FCI_vystava_2012

 

 

Zářijové krásné dny a moje tři dětičky...

ldp.rajce.idnes.cz/Petra_a_psi_na_zahrade_-_zari_2012/

 

16.9.2012

Na cvičák jel pro změnu jen Nik - byla poslušnost... A musím říct, že se krásně předvedl, dostal hodně pochval za pevnou a vyrovnanou povahu a krásné štěněčí nadšení při chůzi u nohy. A příští týden jsem zvědavá, jak dopadne výstava v Ml. Boleslavi. Přihlášeni jsou v mladých psech tři kluci, u sestřičky Saidí jsou ve třídě jen dvě fenečky..

 

 

9.9.2012

Nedělního cvičáku se účastnila jen Anuška a šlo se na stopy. Takové nadšení ze stop jsem u tý mojí čubinky dlouho nezažila!!! Daly jsme si stopu tak trochu na způsob ZM s jedním lomem a dvěma předměty, bez pamlsků - lom byl naprosto božsky vypracovaný, bez zaváhání u čubiny (jen s mým zaváháním). Předměty jsou trochu problém, neb je to zdržení na trati a my se přeci nebudeme zdržovat nějakým označováním... Jojo, jen kdyby ta panička našla to zalíbení v courání mokrou travou a ťapáním v těch různých terénech a hlavně si pamatováním, kde co je (začátek, nášlap, lom, předměty a hlavně směr...)... Já se snad kvůli tomu jejímu nadšení překonám i častějc a přivstanu si..

 

cimg8680.jpg

A ještě fotky z cvičení a dovádění doma na zahradě...

ldp.rajce.idnes.cz/Nik%2C_Anuska_a_Peta_-_6._zari_2012/

 

8.9.2012 - první ročník sranda setkání ZKO Náchod - "KOKOUS"

Sobotní akce se vydařila, s Nikýsem, Péťou a manželem jsme si letos tuto akci nenechali ujít. Závodila  jsem s Nikem v sranda závodě, kde na nás byly připraveny netypické disciplíny - průběh uličkou z maket, přezkok překážky, házení medicimbalem na cíl, skákání v pytli, průběh tunelem, občerstvovací stanice (pouze pro páníčky), slalom, točení se kolem kolíku... no, prostě vydařená akcička jak má být... Dětičky si to, díky skákacímu hradu, jaksepatří taky užili a pro tatínky bylo k dispozici pečené prase a točené pivo... Prostě BEZVA DEN!!!

Fotky na: ldp.rajce.idnes.cz/KOKOUS_aneb_sranda_zavody_ZKO_Nachod_-_8.zari_2012/

 

 

cimg8523.jpg

 

Krásná chůze u nohy s očním kontaktem...

 

Doma se občas neflákáme, ale taky cvičíme...

Fotky na: ldp.rajce.idnes.cz/Trocha_psiho_domaciho_cvicenicka_-_4.9.2012/

cimg8481.jpg

Unicas a Ultimate Speed z Gipova

 

 

30.8.2012

Předposlední den prázdnin jsme se odpoledne domluvili s Kamčou, že jí přijedeme navštívit na táboře agi+dogdancingu. Naložila jsem Nika a Péťu a jeli jsme se podívat za Saidinkou, jak trénuje pod vedením Alči Smolíkové. Holky jsou šikulky a moc jim to šlo..

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Za_Saidi_do_Dvora_-_srpen_2012/

Více fotek z MVP na: ldp.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_vystava_psu_-_Mlada_Boleslav_-_25.8.2012/

 

cimg8284.jpg

MVP - třída mladých - V3

 

 

27.8.2012

Neplánovaná prochajda s rotwinkou Rozálkou, už 4,5měsíční psí slečnou. Tentokrát šla i Anuška a až na pár chvilek, kdy si hlídala dvorek a pak občas i Nika, to s ní docela šlo...

Nik je přihlášen na klubovku, která je za rohem (6.10.) stejně, jako svod (10.11.) a kompletně celá rodina vč. Anušky pak 29.9. na Dogtrekking Pojizeřím za sluncem (na vycházkovou trasu, tak snad to všichni ve zdraví dáme..).

 

26.8.2012

Po dlooouhé době na cvičáku, tentokrát s oběma psiskama. Anuška poslušnila hromadně, Nikouška jsem si vzala sólo, když byl volný plac. Oba byli rádi, že se něco děje a tak se docela snažili..

 

 

25.8.2012  Mezinárodní výstava psů - Mladá Boleslav

Nik se představil poprvé ve třídě mladých. 4 dny po 9měsíci jsme nastoupili společně ještě se třemi pejsky do kruhu. Rozhodčí paní Ovesná zadala Nikovi známku V3. Pro mne bezva den, obrovská zkušenost a krásné místo. Bohužel pro mne (a jistě nejen pro mne) bylo trochu zklamáním, že na prvním místě v mladých psech, celkově v mladých a celkově nejlepším psem plemene byl paní rozhodčí vybrán pes se silně rezavým nádechem srsti a bílým znakem na hrudi. Velkou radost však jistě nejen mě udělala a skvěle odstartovala v mladých naše sestřička Ultimate Speed, která porazila velkou konkurenci dalších čtyř fenek a získala svůj první titul CAJC. Kamča se tím zasloužila o krásný zážitek nejen pro mne.. Náš posudek níže..

 

 V3 - 9měsíční pes, dosud slabé kostry, pes ve vývoji, hlava zatím s fenčím výrazem, ucho správně nasazeno a neseno, dobrý krok, výborný hřbet, dobré úhlení končetin, ocas dobře nasazen a nesen, srst kvalitou přiměřeně věku

 

 

Srpen 2012

Nik 21.8. oslavil 9měsíců - toto letí.. a tímto vstupuje na výstavy mezi "mladé".

cimg8216.jpg

Něco málo fotek ze srpnových procházek na: ldp.rajce.idnes.cz/Nase_psiska_-_srpen_2012_Anuska_4%2C5roku%2C_Nik_9m/

 

 

Fotky z dovči na: ldp.rajce.idnes.cz/Dovolena_2012_-_ATC_Olsovec_-_Jedovnice_-_tyden_s_chodskym_psem_27.7.-3.8./

Sladkých 14dní dovolené.. první týden jsme trochu výletili, ale hlavně se chystali na ten druhý - týden s chodským psem..

27.7. - 3.8.2012 Týden s chodským psem - Olšovec - Jedovnice

Během tohoto týdne jsme spojili příjemné s užitečným a vůbec jsme to tak nějak naplánovali, aby byla spokojená celá rodina. V sobotu proběhla klubová výstava Memoriál Ing. J.Findejse, na kterém Nik získal krásné první místo ve psech v dorostu (druhé obsadil bráška Unar a třetí bráška Unikát) a dostal známku VN1, sestřička Ultimate porazila konkurenci a taktéž byla ohodnocena VN1.

A pak už následovalo výletění - navštívili jsme westernové městečko Boskovice a v něm Ztracený svět (dinopark), nedaleké Arboretum, podnikli tůru z Macochy na Kateřinské jeskyně a zpět, podívali se do Sloupsko-šošuvských jeskyní, jak žili skalní medvědi a neandrtálci. Také proběhl výšlap s choďskými kamarády na Rudické propadání. Jelikož do ZOO Brno můžou psi, s Nikem jsme mimo jiné zvládli i prošmajdat celou tamní zologickou zahradu... Fůra zážitků, úspěch na výstavě a krásné ubytování nedaleko přírody Moravského krasu - co víc si přát?

 

 

19.7.2012

Po vydařené prochajdě jsme se domluvili na další, s Rozálkou a Lilinkou - obě dámy jsou "bojových plemen", nicméně procházka byla naprosto v pohodě. Na konci vyzval Nik ještě k lítání v řece náhodnou kámošku australského ovčáka...

 

cimg7443.jpg

 

Více fotek na:  ldp.rajce.idnes.cz/Rozalka,_Nik_a_Lilinka_-_cervenec_2012

 

 

cimg7352.jpg

 

Oba mají místo mozku růžový balónek... :)

 

18.7.2012

Výstava plemen FCI dosud neuznaných je přihlášena...

 

Nik si užíval na prochajdě společnosti výmarské ohařky Báry a kámošky tottwinky Rozálky...

Více foto na:ldp.rajce.idnes.cz/Rozalka%2CNik_a_Bara-cervenec/

 

Do plánu výstav doplněna Výstava plemen dosud neuznaných FCI.

 

14.7.2012 Česká národní výstava psů - Mladá Boleslav

Za deště jsme odjížděli a počasí bylo aprílové celý den. V době, kdy jsme šli na řadu, bylo pro změnu příšerné vedro. I proto si velmi cením hodnocení paní Holmerové, které se Nik moc líbil i přezto, že se mu tentokrát nechtělo do kruhu ze stínu našich sedátek. V třídě dorost byl sám a hodnocení VN1 s krásným posudkem mi udělalo moc velkou radost.

VN1 - správný tělesný rámec, nůžkový skus, vynikající pigmentace, 7mi měsíční pes - kostra odpovídá věku, znaky má na standartních místech, v pohybu vynikajícící horní linie, správný tvar hrudníku, velmi pěkně úhledné končetiny, lehký pružný krok.

 

dsc_0061.jpg

 

 

Za fotku děkuju Danče Ranglové, která nezklamala a jak slíbila, jela nás všechny na národku nafotit.... www.foto-pinknet.cz/

 

 

10.7.2012

Vyrazili jsme na prochajdu s kámoškou Rozálkou, tříměsíční fenečekou rotweilera. Mrňata si to užívala, i když místy jejich hra vypadala docela brutálně...

 

cimg7223.jpg

 

 

 

 

6.7.2012  Výstup na Ruprechtický špičák

Sváteční prodloužený víkend jsme si i přez ta vedra proložili rodinným výšlapem na ruprechtickou rozhlednu. Pravda, představa osvěžující vody v bazénu byla daleko příjemnější, hlavně v tom parnu, ale když jsme se rozhlédli do kraje ve výšce 880m.n.m., stálo to nakonec za to...

 

cimg7062.jpg

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Vystup_na_Ruprechticky_spicak_-_cervenec_2012/

 

 

Vzhledem k parným dnům s tropickými teplotami trávíme léto u bazénu a psi zalezlí v chládku. Toto lenošení prokládáme krátkými procházkami k řece. Jelikož už dorazil vstupní list na NV do Mladé Boleslavi, jen se modlím, aby ty tropická vedra trochu polevila aspoň na ten víkend...

 

 

 

cimg6963.jpg

 

Unicas z Gipova - 7měsíců

 

16.6.2012   42. krajská výstavu psů Hradec Králové

Sobota s tropickými teplotami, kruh na přímém slunci - to nás čekalo na KV, kterou jsme využili k výstavnímu tréninku. Nik se velice pěkně předvedl. Ve své třídě dorostu (psi) byl sám a byla mu zadána paní rozhodčí Ubrovou známka VN1 a posudek:

VN1 - Sedmiměsíční pes s typickou hlavou, výrobrným uchem, pěkně se pohybuje, hlava trošku nevybarvená.

S výsledkem jsem naprosto spokojená, Nik byl celou dobu nad věcí a v naprostém klidu, pěkně ukázal zuby a při hodnocení vrtěl radostně ocáskem..

 

cimg6913.jpg

 

 

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/KV-HK-cerven_2012/

 

Anuška skvěle zvládla kastraci, stehy jsou vytahané a já pevně doufám, že budeme mít teď od návštěv veterinářů chvíli klid...

 

 

Přihlášena mezinárodka v Mladé Boleslavi. 

 

Něco málo fotek z podvečerní procházky 4.6.2012:  ldp.rajce.idnes.cz/Podvecerni_prochazka_-_4._cervna_2012

 

cimg6799.jpg

 

 

cimg6656.jpg

 

 

3.6.2012

Nedělní cvičák, opět s Nikem i Anuškou. Anu byla lehce rozhozená po minulém týdnu a těžko se koncentrovala, zato s Nikem je to cvičení týden od týdne smysluplnější. Dnes jsem ho poprvé vzala do kruhovky a mám radost z toho, že byl v pohodě jak ze střelby, tak i ze svištění biče (a že to je vždycky mazec.. :))). Po cvičáku jsme ještě vyrazili za zbytkem rodiny na výstavu chovných koní, takže po tom náročném dopoledni a části odpoledne padnul Nik doma za vlast... Unavený, ale spokojený a hodný...

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Prehlidka_chovnych_koni_-_Beloves_-_3._cervna_2012

 

 

1.6.2012

Nechala jsem uspat mého prvního psího kamaráda, pudlíka Dastyho (22.4.1997-1.6.2012), který mne 15let provázel mým životem... Jeho zdravotní stav již nebyl poslední tři dny žitím, ale přežíváním... Leží na zahradě pod třešní, vedle našich dalších psích kamarádů a nikdy na něho nezapomenu...

 

 

Poslední květnový cvičák se "povedl". Nikýsek cvičil hezky a v klidu, zato s Anuškou jsme po rozcvičce jeli na veterinu. Do zádě se jí zakousla čubina NO, když vznikla chaotická situace při chůzi v kruhu. Bylo krásně, bylo nás tam za sebou hodně a byly malé rozestupy.. Ale hojí se to obstojně, i když škuba to byla dost hluboká...

 

Jedna cvičáková...

 

11774_359503714113490_100001615933248_1000081_94286291_n.jpg

 

 

Konec května - slunečné a teplé počasí nám dovolilo chodit prakticky denně k řece, takže Nik také poprvé plaval v hloubce. Také jsme navštívili naše kamarády berňáky Bastyho, Sendynku a malou Ebbie, která byla z Nika opět naprosto nadšená .. Jak by ne, když jsou od sebe věkově jen o dva dny...

 

cimg6594.jpg

 

Nik, Ebbie a Sendy

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Na_zahrade,_na_louce_a_u_vody_-_kveten_2012

ldp.rajce.idnes.cz/Na_navsteve_u_Ebbie,_Bastyho_a_Sendynky_-_kveten_2012

 

 

19.5.2012

Dnes mají Áčka Los Lumpos den narozenin, jsou jim 4 roky. Takže velká gratulace všem 14ti sourozencům naší čubinky a hlavně hodně zdravíčka. Anuška si svoje narozeniny oslavila koupelí v řece, kam se vrhla s naprostým nadšením. Nikoušek na sebe byl opatrný a lítal za čubinkou, ale jen tam, kam stačil.. No, ještě k tomu musí dozrát, přeci jen je to ještě miminko... 

Nik byl také dnes očipován.

 

cimg6406.jpg

 

 Zahradní relax po koupeli... :-)

 

cimg6429.jpg

 

 Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Sobotni_pohodicka_-_19._kveten_2012

 

 

13.5.2012

A dnes jsem poprvé vzala Nika na domovský cvičák. On piloval poslušnost v kurzu pro štěňátka, Anuška poslušnila poté s dospělákama.

 

 

12.5.2012  Speciální klubová výstava CHP- Zbraslav u Brna

Nadešel den mojí premiéry s Nikýskem na výstavě. Po brzském vstávání, drobném zajetí si pod Brno (cca 50km), naštěstí jakž takž včasném dojezdu do Zbraslavi, po mírném šoku, že máme číslo 1 a že začíná pršet jak z konve, jsme takřka bez velké přípravy hupsli do kruhu. Za náma nastoupili bráškové Unikát a Uriášek. Na to, jak to všechno frčlo, jsme si odnesli od pana rozhodčího Ladislava Kukly vcelku pěkný posudek (jo a taky medaili, kterou dcera po zbytek dne nosila nakrku.. :)) :

VN1 - 5 a půl měsíční pes, správně se vyvíjející ve všech partiích těla, s přívětivou povahou, dobře předveden.

 

cimg6388.jpg

 

 

 Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_CHP_-_Zbraslav_u_Brna_-_12.5.2012

 

 

10.5.2012

Přihlásila jsem Nika na Krajskou výstavu do HK. Měla by tam být i sestřička Saidí a mimo jiné je to v podstatě za rohem.

 

 

8.5.2012

Sváteční úterý a nádherné počasí jsme využili ke krátkému výletu do Ratibořic. Nik se choval skvěle, s každým chtěl kamarádit, ať už měl dvě nebo čtyři nohy.

 

cimg6292.jpg

 

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Ratiborice_-_kveten_2012/

 

 

U Libora se na čarodějnice rodilo, kromě telátka se narodila Brunetě klisnička Barunka...

ldp.rajce.idnes.cz/Na_Kylarove_statku_maji_hribatko_-_Barunka_1tyden/

 

 

1.5.2012

Prvomájové léto přivítala Anushka v řece a Nikýsek šetřením nožičky, ale šijou s ním všechny čerti. Náš zvěřinec se rozrostl o čtyři velmi plaché ovečky. Anušku nenapadlo nic jinýho, než vletět mezi ně a hned od počátku jim dát najevo, že tu bude vládnout všemu ona...

 

cimg6042.jpg

 

 

cimg6053.jpg

 

 

30.4.2012

Protože Nikýsek stále kulhá a s největší pravděpodobností jde o záležitost s koleními vazy, která je dlouhodobá a žádá si klid, jsem odpískala výstavu v Mladé Boleslavi. 12.5. by nás měla čekat výstava ve Zbraslavi u Brna, tak uvidíme, jak nožka. Jojo, sportem ku zdraví...

 

 

 

22.4.2012

Je tomu již 15 let, co se narodil můj první psí kámoš, pudlík Dasty. Už mu zdravíčko neslouží tak, jako dřív, ale i tak doufám, že tu ještě se mnou nějakou dobu pobude v takové kondici, jakou má dnes ...

 

cimg2953.jpg

 

 

 

A něco málo ze sobotního odpoledne:

ldp.rajce.idnes.cz/Nik_a_Anushka_-_duben_2012

 

cimg5963.jpg

 

 

 

21.4.2012

Tak už máme z miminka odrostlé mimino, dnes je Účkům z Gipova 5měsíců. 

 

cimg5824.jpg

 

 

18.4.2012

Pro jistotu a vyvrácení nějaké nepříjemnosti podstoupil Nik RTG zadních nohou v částečné anastezii. RTG  naštěstí nepotvrdil žádná zlomení či naštípnutí kostí ani vykloubení kyčle nebo kolene, jen na té pravé zadní má volnější kolenní vazy. Máme na týden analgetika a přísný klidový režim a uvidíme, co bude dál (mimochodem - ten klídek si Nik dokáže náležitě vychutnat... :))) Co se týká snímku, kyčelní klouby nevykazují žádné známky  případné horší DKK, která by mohla zabránit třeba zařazení do chovu, což je pozitivum, které nám trochu při tom lékařském třídením maratonu přeci jen zvedlo náladu. Narkozu, vyšetření i ostatní věci zvládá zatím asi nejlíp z nás všech, na veterinu rázuje, sice po třech, ale stresem zjevně netrpí.. Většinou si stihne ještě vše prohlédnout a nakonec zabivakuje zpravidla pod vyšetřovacím stolem.

 

16.4.2012

Minulý týden začal Nik kulhat po procházce na pravou zadní. Vzhledem k tomu, že se to přez klidový víkend nezlepšilo, byla jsem s ním dnes na veterině. Dostal injekci analgetik a uvidíme, jaká bude reakce. 

 

 

12.4.2012

nám dorazil vstupní list na Pojizerskou krajskou výstavu Mladá Boleslav. Tak tak, už se nám ta premiéra blíží...

 

 

Středeční odpoledne na louce a vycházka s Nikem kolem řeky Metuje. Tentokrát jsem nechala zbytek dvou- i čtyřnožců doma. Také jsem Nika převážila a má krásných 15kg.

Fotky na: ldp.rajce.idnes.cz/Nik_a_Petruska_-_11._dubna_2012/

 

 

Velikonoční pondělí 9.4.2012

Po náročné neděli (dopoledne na cvičáku s Anushkou a odpoledne s Nikem v opravdu aprílovém počasí) jsme vyrazili odpolko za sestřenkou a jejich psiskama Maxem a Blackem. Všichni bafani se dosytosti vylítali a nás to nestálo ani moc pohybu .

Fotky na: ldp.rajce.idnes.cz/Starkov_-_duben_2012/

 

 

Začátek dubna a krásné počasí:

 

cimg5682.jpg

 

Nik - 4,5 měsíce

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Nik_a_pretahovana_s_Petrou_-_3.dubna_2012

 

 

Návštěva Bastíka, Sendynky, Ebinky a jejich páníčků:

ldp.rajce.idnes.cz/Navsteva_bernaku_z_Resetky_-_31.brezna_2012

 

Na procházce s Monikou a Nerem:

ldp.rajce.idnes.cz/Prochajda_s_Monikou_a_Nerem_-_28._brezna_2012

 

Víkend 24.+25.3.2012

Nádherné počasí a prodloužení dne o hodinu vybízelo k prvnímu grilování v pergole a ke spoustě aktivitám se psy. Po očkování jsme to nepřeháněli, procházky po okolí, socializace s lidmi i zvířaty a nedělní cvičáky s každým zvlášť stačily. Anuška si dopoledne užila po dlouhé době obrany a byla jsem s ní spokojená, Nik zas na odpoledním štěněčím cvičáku muchloval Jessinku a už se o něco lépe soustředil na lehký výcvik.

 

cimg5565.jpg

 

 

Více fotek: ldp.rajce.idnes.cz/Konec_brezna_2012/

a Nik - 4měsíce: ldp.rajce.idnes.cz/Nik_-_21.3.2012_-_4_mesice/

23.3.2012

Máme kompletně doočkováno. Anu, aby nezáviděla Nikovi vakcínu proti vzteklině, dostala rovnou kombinovanou... Anushka podezíravě házela po veterinářovi očkem, neb je věci znalá. Nik si nejspíš, podle jeho chování, myslel, že je v ordinaci lednička také jen se žrádlem a to, co se chystá, bude zas nějaká nová mňamka... I přez to, že z ledničky nevypadlo kuřecí stehýnko a přezto,  že sehrál trochu divadýlko, jak "moc to žihadlo bolelo", byl statečný a na pana doktora nezanevřel, ale dál šmejdil po ordinaci, vrtěl ocáskem, a tak jasně dával najevo, že souhlasí se vším, co veterinář říká .. Anu, aby jí nebylo znova nějak ukřivděno, se naplácla na dveře s výrazem "bič a pryč". Jojo, je snima veselo, zvlášť, když mi ke všemu ještě v ordinaci sondovala dcera...

 

 

cimg5400.jpg

 

 

21.3.2012

Štěňátkům U z Gipova jsou 4měsíce . Nik váží 13kg a měří cca 43cm. Pomalu začíná měnit první zuby za trvalý chrup.

 

cimg5462.jpg

 

 

Když se blbne s páníkem...

 

 

 

Víkend 17. a 18.2012

Sobotní vycházka a krásné počasí unavilo dokonale nás všechny. Anushka stihla i "koupel" v blátě. V neděli jsem pak dopoledne cvičákovala pouze s Anushkou, odpoledne jsem poprvé zajela na agi-cvičák jen s Nikem. Probíhala tam lehce poslušnost a také seznámení s první agilitní překážkou - tunelem. Nik ho neřešil a po chvíli se víc vyskytoval v tunelu, než venku. Také z ostatních štěňat a pejsků byl nadšený, konečně někdo, kdo s ním vydržel lítat, provokoval ho a byl velikostně k němu. Hlavně bíglí slečna Jessinka, kterou si naprosto zamiloval...

 

cimg5382.jpg

 

 

cimg5421.jpg

 

 

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Sobotni_prochazka_a_nedelni_agi-cvicak_-_17.-18.3.2012

 

14.3.2012

Nikovi jsou 3 měsíce a 3 týdny, váží 12kg.

 

cimg5366.jpg

 

 

Víkend 10. a 11.3.2012

Počasí střídavě oblačno, občas sluníčko a častěji déšť bylo tak akorát ke kratším procházkám a k lumpačení na louce. Agility je přesunuto na středeční odpoledne, takže podle možností se tam zajedeme v nejbližší době podívat.

 

cimg5346.jpg

 

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Brezen_2012

 

5.3.2012

Přihlásila jsem Nika na NVP do Mladé Boleslavi, na Klubovou výstavu do Olšovce a zrovna také na svod dorostu. Klubovka i svod by měli být součástí naší první dovolené s chodskými nadšenci.

 

4.3.2012

Výšlap na Jiráskovu chatu v obci Dobrošov, do výšky nad 600m.n.m., nám po zimní pauze dal zabrat. Petruška šlapala statečně, neboť měla přislíbenou palačinku za odměnu. V rušném prostředí tamní restaurace, plné rodin s malými dětmi, si Anushka s Nikem v rámci socializace odpočinuli pod stolem.

 

cimg5287.jpg

 

 

Více fotek: ldp.rajce.idnes.cz/Dobosov_-_4.3._2012/

 

29.2.2012

Jarní počasí nás vylákalo na procházku i v podvečer.

 

cimg5080.jpg

 

 

Více fotek na: ldp.rajce.idnes.cz/Pod_Brezinkou_-_jarni_podvecerni_prochazka_29.2.2012/

 

26.2.2012

Nedělní zimně-jarní vycházka.

 

cimg5005.jpg

Více fotek: ldp.rajce.idnes.cz/Okoli_Belovse_-_nedele_26.2.2012

 

 

25. a 26.2.2012

V sobotu měl Nik hospodskou premiéru. Přez počáteční "chodský komentář" zalehl s Anushkou pod stůl a relaxoval. V neděli jsem vzala Nika na cvičák, aby se trochu socializoval a ostatním pejskům dělal rušivý element při cvičení. Na cvičák se hrnul, ale z cvičáku se mu nechtělo, doslova jsem ho táhla jak mršku.. Nojo, když tam bylo tolik muchlovacích lidí a hravých bafanů!!!

 

cimg4938.jpg

V sobotu na prochajdě...

cimg4984.jpg

cimg4943.jpg

 Více fotek:ldp.rajce.idnes.cz/Doma_na_prochazce_-_sobota_25.2.2012

 

22.2.2012

Přihlašujeme Nika na Speciální výstavu chodských psů do Zbraslavi u Brna (12.5.2012).

 

 

cimg4815.jpg

 

Pod židličkou začíná být těsno... 

 

 

57-s-vetvickou.jpg

Venku u ohrady 

 

 

21.2.2012

Nikovi a všem Účkům z Gipova jsou dnes krásné tři měsíce.... Nika navštívila muchlovací návštěva, ale on opět předváděl, jak je úžasně poslušný, vychovaný a způsobný, s darovanou mňamkou neopustil pelíšek a tak vůbec házel krásné inteligentní pohledy...  No, prostě andílek s ďáblíkem v těle.

Nikův první měsíc u nás doma aneb už jsou mu tři měsíce... ldp.rajce.idnes.cz/Nikuv_prvni_mesic_doma_-_leden_-_unor_2012

 

 

20.2.2012

Máme za sebou další vakcinaci, už jen vzteklina a bude hotovo. Také posíláme přihlášku na XIII.Pojizerskou výstavu v Mladé Boleslavi.

 

 

V pondělí jsme si zajeli pro objednané maso k Sandře a konečně poznali bernskou dračici Ebbie. Teda, přivítáni jsme byli celou smečkou, ale vzhledem k tomu, že Anushka hárá a Nik jí byl cítit, snažil se Basty Nikouška opakovaně nakrývat a tak musela pana Hormona Sandra zavřít do kotce.. Ebbie, jakožto slečna domácí s něco málo více kily než má náš choďáček, dávala Nikovi jasně najevo, kdo je tu šéf... a vzhledem k tomu, že Bastík ani Sendynka si s ní moc hrát nechtějí, byla jak utržená ze řetězu a stále Nika provokovala, lovila, chytala... až ze začátku chudák nevěděl, kam se podít..

 

 

cimg4600.jpg

cimg4588.jpg

 

Více (spíše máznutých ) fotek na:

ldp.rajce.idnes.cz/Navsteva_male_bernacky_Ebbie_Ebbie_Moravian_Hurricane_-_unor_2012

 

 

O víkendu Nik zavítal i mezi jiná zvířata, než jsou psi a poznával koně. Trochu byl z jejich mohutnosti paf, ale po rozkoukání mu už byli tak nějak šumák...

 

 

Nik má za sebou přeočkování a odčervení a jinak si užívá štěněčích her. 6.2. dorazil průkaz původu. U kamarádů berňáků mají nový přírůstek do rodiny - fenečku Ebbie Moravian Hurricane, takže už se těšíme, až bude nějaká ta společná venčící procházka a jestli si padnou do noty stejně, jako Anushka s Bastym a Sendynkou...

 

 

21.1.-28.1.2012

Nikův první týden v novém domově v obrazech:

ldp.rajce.idnes.cz/Nikuv_prvni_tyden_doma_-_leden_2012/

Seznámení Nika s Anushkou proběhlo v pořádku, ale kvůli nízkým mrazům v noci (přez -20st.C) je Nik na noc psem domácím.

 

 

21.1.2012

Konečně nastal ten vytoužený den a my jsme vyrazili pro toho "našeho prvního choďáčka"...

 

1-curpauza-u-hk.jpg

 

 

Čurpauza u HK - cestou do nového domova

 

 

 

Nik má hotovou novou  - luxusní - boudičku od specialistů na dřevostavby  (www.rd-profi.cz/). Doufáme, že se mu bude líbit...

Na začátku to byly jen OSB desky, smrkové palubky, izolace - polystyren 4cm...

 

zmenit-velikost-z-cimg3524.jpg

 

zmenit-velikost-z-cimg3539.jpg

zmenit-velikost-z-cimg3550.jpg

zmenit-velikost-z-cimg3555.jpg

zmenit-velikost-z-cimg3561.jpg

 ... a na konci krásná bouda pro Nika (www.rd-profi.cz/)

 

  

Konečně napadl sníh a Anushka si ho patřičně užívá...

 

zmenit-velikost-z-cimg3538.jpg

 

 

Tak to jsem prosím já, Unicas z Gipova:

 

zmenit-velikost-z-dsc_0152.jpg

 

Rok 2012 se nedá začít snad ani jinak, než touto zprávou, která je víc než skvělá!!! Jedná se o kontrolu vrhu U z Gipova, odkud si za 14 dní dovezeme malého Unicase (převzato ze stránek paní Fejerové):

"Tak máme za sebou úspěšnou kontrolu vrhu,kdy nám přijela kontrolu udělat paní Kudrnáčová (předsedkyně Klubu) s tímto hodnocením:" Početný - obdivuhodně vyrovnaný vrh - co do typu,velikosti,rozložení znaků,znaky standardní(ve všech partiích uzavřené),dobrá pigmentace,krásný typ hlavy- malá ouška.U pejsků hmatná varlátka a sestouplá v šourku,dobrá socializace,nebojácná.U 3827 podélný bílý znak na hrudi a 3829 lehce pesíky.Velmi prostorný výběh ,.Chrup a skus v pořádku."

Tímto moc gratulujeme k výběru rodičů a přejeme všem "účkům" dlouhý a spokojený psí život.